top of page

Szkolne Koło Krajoznawczo - Turystyczne przy Liceum Ogólnokształcącym w Krościenku n/D

      

 

 

 

Dnia 9.02.2018 Grupa młodzieży z SKKT z Liceum Ogólnokształcącego wyruszyła na kolejny Rajd śladami Partyzantów. Po przebyciu bardzo ważnej pod względem historycznym wędrówki upamiętniającej 74 rocznicę wydarzenia na Przełęczy szlakiem Oddziału Partyzanckiego "Wilk" piechurzy po odegraniu scenki, która miała odzwierciedlić to ważne wydarzenie, odpoczęli przy ognisku oraz przy ciepłym posiłku.

zdjęcia

 

 

 

 

 

 

 

 

SKKT prowadzone w Szkole Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Krościenku n/D prowadzone jest przez Pana Jacka Dusika, który wspaniale wprowadza młodzież w turystyczne rejony jak również historyczne tradycje.

Członkowie Koła - 36 uczniów ze szkoły Liceum Ogólnokształcącego oraz Gimnazjum w Krościenku biorą udział w organizowanych rajdach oraz różnego rodzaju wycieczkach.

Wakacyjny spływ pontonowy

W pierwszy dzień wakacji, 24 czerwca, SKKT, pod kierunkiem pana Jacka Dusika, zorganizowało nielada atrakcję. Chętni uczniowie z naszego Liceum i 6. Gimnazjum MCEw Krościenku mogli podziwiać Pieniny z innej, bo wodnej perspektywy. Pontonowa przeprawa przez przełom Dunajca nie przeraziła też co odważniejszych nauczycieli wraz z panem dyrektorem, Robertem Dębskim.

 Wszyscy w doskonałych humorach dotarli do szczawnickiej przystani. W ten sposób wrota wakacji zostały otwarte.

Rajd śladami Partyzantów

II Rajd Turystyczno – Historyczny na Przysłop „Śladami Partyzantów”

February 20, 2017

     Dnia 21 lutego 2017 Grupa uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku n/D wraz z Publicznym Gimnazjum w Szczawnicy i oddziałem PTTK w Szczawnicy zorganizowało II Rajd Turystyczno – Historyczny na Przysłop „Śladami Partyzantów”. Symboliczny szlak ma na celu upamiętnienie przejścia na Przysłop partyzantów AK z oddziału „Wilka” dowodzonego przez „Zawiszę” por. Krystyna Więckowskiego po udanym ataku na posterunek policji niemieckiej w Ochotnicy Dolnej oraz same wydarzenia na tej przełęczy, czyli potyczki żołnierzy podziemia z niemieckim oddziałem, która miała miejsce 21. lutego 1944 r.. Głównym celem rajdu jest uczczenie pamięci i uhonorowanie poległych w tej walce 5. żołnierzy AK:

pchor. Bolesław Durkalec ps. „Sławek” (ur. 1923 r. w Krakowie)
strz. Jan Rogal ps. „Żbik” (ur. 1919 r. w Waksmundzie)
strz. Józef Rogal ps. „Strzała” (ur. 1925 r. w Waksmundzie)
strz. Józef Cyrwus ps. „Kruk” (ur. 1920 r. w Waksmundzie)
strz. Franciszek Klimowski ps. „Wicher” (ur. 1922 w Nowym Targu)

Please reload

bottom of page